فرش کاشانفرش کاشان

چطور از قالیچه ها در منزل خود استفاده کنیم؟

[ad_1]

قالیچه‌ در دکوراسیون بهترین جایگزین برای موکت‌ است، به این دلیل که آنها را راحت‌تر می‌توان از دکوراسیون حذف کرد و نظافت آنها نیز آسان تر است. همچنین، قالیچه‌ها را می توان به‌راحتی با نمونه‌ای دیگر جابه‌جا کرد، اما فراموش نکنید که برای استفاده از آنها در دکوراسیون، مانند تمام عناصر دیگر، نکات و قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود.

انتخاب و خرید قالیچه بیش از حد کوچک برای دکوراسیون، اشتباه بزرگی است که اغلب افراد مرتکب می شوند. از این رو در هزینه خرید قالیچه مناسب، مضایقه نکنید.

اندازه قالیچه در دکوراسیون

اندازه قالیچه در دکوراسیون باید به قدری بزرگ باشد که تمام وسایل و عناصر روی آن قرار بگیرند و تا حد امکان، دو پایه جلویی مبل‌ها نیز روی آن و دو پایه عقبی آنها روی کف قرار گیرد. اما عناصر کوچک‌تر باید کاملا روی قالیچه قرار بگیرند. در اتاق غذاخوری نیز، قالیچه زیر میز غذاخوری باید به اندازه ای باشد که هنگام نشستن افراد دور میز و عقب رفتن صندلی ها، باز هم دو پایه جلویی صندلی ها روی قالیچه جای بگیرد.

توجه داشته باشید که قالیچه درست در مرکز اتاق قرار بگیرد و از اطراف به اندازه مساوی باقی بماند. این فاصله باید بین ۲۰ تا ۶۰ سانتی متر از هر طرف باشد. البته بهترین فاصله ۴۵ سانتی متر است، اما در اتاق‌های خیلی کوچک فاصله ۲۰ سانتی متر برای اطراف قالیچه مناسب است.

در اتاق خواب از قالیچه‌های کوچک استفاده نکنید. قالیچه اتاق خواب باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که از اطراف تخت‌خواب، فاصله ای به اندازه ۳۰ سانتی متر برای تخت‌خواب دو نفره و ۴۵ سانتی متر برای تخت‌های تک‌نفره در اندازه های کینگ و کویین باقی بماند. توجه داشته باشید که این اندازه‌ها حداقل فاصله است و این مقادیر می توانند بیشتر شوند اما نباید کمتر از این باشند.

در فضاهای پر رفت‌‌و‌آمد، تمام سطح کف را با قالیچه بپوشانید. نباید هنگام راه رفتن، یکی از پاهای فرد روی قالیچه و پای دیگر او روی زمین باشد!

برای مناطقی از خانه که رفت‌وآمد در آن زیاد است و احتمال ریختن غذا یا نوشیدنی روی فرش وجود دارد، از قالیچه‌های گران‌قیمت و دستباف استفاده نکنید. اگر چه تمیز کردن این قالیچه‌ها از قالیچه‌های ماشینی راحت‌تر است، اما باز هم از بین بردن لکه از روی آنها دشوار بوده و می تواند به فرش آسیب برساند.

همچنین بخوانید:  چگونه فرش و قالیچه ی مناسب انتخاب کنیم؟

از رنگ‌بندی و طرح‌های روی قالیچه‌ها نترسید. قالیچه‌ها راهکاری بسیار مناسب برای اضافه کردن رنگ‌ها و طرح‌های جدید هستند. گزینه‌هایی ارزان و مناسب در بین قالیچه‌ها وجود دارد. پس نگران نباشید. در صورت دلزدگی از هر طرحی، براحتی می توانید آن را با طرحی جدید جابجا کنید.

قبل از خرید قالیچه حتما به نحوه شست‌وشوی آن توجه کنید. قالیچه‌های سیسال و کنفی به دلیل وجود الیاف طبیعی، بسیار سخت تمیز می شوند و باید برای تمیز کردن آنها هزینه‌ای را متقبل شوید، اما قیمت آنها مناسب است.

فراموش نکنید که هنگام خرید قالیچه باید علاوه بر قیمت آن، به مخارج جانبی نگهداری آن نیز توجه داشته باشید.

مطلبی مفید و جالب:  نقش فرش در دکوراسیون خانه

تعددی عکس دکوراسیونی کاربرد قالیچه در دکوراسیون های متفاوت را جهت راهنمایی بیشتر برایتان آورده ام.

قالیچه در دکوراسیون

قالیچه ها و فرش های طرح سنتی را میتوان به راحتی برای دکوراسیونهای امروزی نیز استفاده نمود.

قالیچه در دکوراسیون

فرش مدرن بهترن کاربرد را برای دکوراسیونهای امروزی دارد.

قالیچه در دکوراسیون

فرش شگی گزینه کاملی برای داشتن فضای مدرن است.

قالیچه در دکوراسیون

میتوانید به سادگی از انواع گلیم و فرشهای مدرن در سالن پذیرایی خود استفاده کنید.

قالیچه در دکوراسیون

انواع گلیم و قالیچه را میتوان در فضای نشیمن استفاده کرد.

قالیچه در دکوراسیون

یک قالیچه کاملا سنتی که در یک فضای مدرن و امروزی به کار گرفته شده است.

قالیچه در دکوراسیون

فرش شگی را میتوان در هر بخش خانه استفاده نمود.

قالیچه در دکوراسیونقالیچه در دکوراسیونقالیچه در دکوراسیونقالیچه در دکوراسیونقالیچه در دکوراسیوندکوراسیون قالیچهدکوراسیون قالیچه

منبع: دکوراسیون فرش آنلاین

[ad_2]

منبع : فرش آنلاین

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی